top of page
  • Yazarın fotoğrafıAHMET EMRE ARI

EMS ve ems antremani nedir


EMS fitness ile geleceğin fitness dünyasına adım atın ve hızla forma girin
EMS teknolojisi ile antrenman etkilerini arttırın.

Giriş

EMS forma girmek, kilo vermek, kas yapmak ve genel sağlığınızı iyileştirmek için kullanabileceğiniz bir teknolojidir. Yıllardır kullanılmaktadır ve profesyonel sporcular tarafından hız ve gücü artırmak için kullanılmaktadır. EMS cihazları kullanıcılara antrenmanlarının yoğunluğu ve süresi üzerinde tam kontrol sağladığından popülaritesi giderek artmaktadır.


Bölüm 1 : EMS'nin tanımlanması

Forma girmek, kilo vermek, kas yapmak ve genel sağlığınızı iyileştirmek için kullanabileceğiniz bir teknolojidir. EMS antrenmanı, kaslara elektrik darbeleri göndermek için elektriksel kas stimülasyonu makinelerini kullanan direnç ve kardiyo antrenmanının bir kombinasyonudur. Bu darbeler kaslarınızda istemsiz bir kasılmaya neden olur ve bu da ağırlık kaldırmayı veya koşu bandında koşmayı taklit eder, üstelik her ikisini de kendiniz yapmak zorunda kalmadan!

Bölüm 2: EMS Eğitimi Nedir?

EMS veya Elektriksel Kas Stimülasyonu, forma girmek, kilo vermek, kas yapmak ve genel sağlığınızı iyileştirmek için kullanabileceğiniz bir teknolojidir. EMS, Elektriksel Kas Stimülasyonu anlamına gelir çünkü kasları uyarmak için düşük seviyeli elektrik akımı kullanır. EMS'nin faydaları arasında gelişmiş kan dolaşımının yanı sıra vücudun hasarlı bölgelerine kan akışını artırarak egzersizlerden veya yaralanmalardan daha hızlı iyileşme süresi yer alır.

En yaygın EMS makinesi türü, sinirler aracılığıyla kaslara elektriksel uyarılar gönderen doğrudan cilde bağlı elektrotlar kullanır; bu uyarılar, kas liflerini dirence (kendi vücut ağırlığınız) karşı zorlayarak güç oluşturmaya yardımcı olan istemsiz kasılmalara neden olur. Her uzvun her iki tarafındaki farklı bölgeleri aynı anda uyararak (sol biseps ve sağ triseps), daha hedefli egzersiz rutinlerine olanak tanır, böylece her alan zaman içinde eşit derecede zorlanır - artık bazıları çok zor olduğu için belirli egzersizleri atlamak yok! Ek olarak:

Bölüm 3: EMS Eğitimi: EMS Eğitiminin Faydaları.

Forma girmek için harika bir yoldur. Kilo vermenize, kas yapmanıza ve genel sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olabilecek eğlenceli, zorlu ve ödüllendirici bir egzersiz şeklidir.

Kol, göğüs, sırt ve karın kaslarınızı güçlendiren egzersizler yapmak için direnç bantları veya diğer ekipmanların kullanılmasını içerir. Egzersizler evde herhangi bir özel ekipman olmadan yapılabilir; ihtiyacınız olan tek şey yerde mobilyalar veya egzersiz yaparken geçebilecek diğer insanlar (çocuklar gibi) tarafından rahatsız edilmeden rahatça uzanabileceğiniz bir alan.

Bölüm 4: EMS Antrenmanının Faydaları: EMS Antrenmanı Kardiyo ile Aynı mıdır?

EMS antrenmanı kardiyo ile aynı şey değildir. Her ikisi de egzersiz makinelerinin kullanımını içermekle birlikte, geleneksel egzersizlere göre bazı önemli faydaları olan benzersiz bir egzersiz deneyimi sağlamak için elektriksel kas stimülasyonu teknolojisini kullanır.

Bununla, cildinize yerleştirilen pedler aracılığıyla doğrudan gönderilen düşük frekanslı elektrik darbeleri yoluyla belirli kas gruplarını hedefleyerek sağlığınızı iyileştirmek, forma girmek ve geleneksel egzersizlerden daha hızlı kilo vermek için kullanılan bir teknolojidir ve işe yarar! Elektro Kas Stimülasyonu veya Elektromiyostimülasyon Eğitimi olarak da bilinir.

Bölüm 6: Neden EMS Neden EMS Kullanılmalı?

Kasları uyarmak ve kasılmalarına neden olmak için elektriksel uyarılar kullanan bir teknolojidir. EMS antrenmanı, daha kısa sürede tüm vücut egzersizi yapmanın harika bir yoludur.

EMS Antrenmanı: Neden Kullanılmalı?

Dünyanın her yerinden profesyonel sporcular tarafından antrenman rejimlerinin bir parçası olarak yıllardır kullanılmaktadır. Kullanmanın faydaları şunlardır:

  • Artan Güç ve Dayanıklılık - , her hücredeki liflerin yorulmadan veya hasar görmeden tekrar tekrar kasılmasına neden olan elektrik darbeleriyle uyararak kas kütlesini artırır; bu, tek başına geleneksel halter yöntemlerinden daha fazla güç kazanımı ile sonuçlanır!

  • Geliştirilmiş Esneklik - Kaslarınız her kasılma döngüsü sırasında uyarıldığı için (sadece gerildiklerinde değil), düzenli kullanımdan sonra esnekliğin arttığını ve daha iyi bir duruşa sahip olduğunuzu fark edeceksiniz - önceden esneme hakkında fazla bir şey bilmeseniz bile!

Sonuç:

Forma girmek, kilo vermek, kas yapmak ve genel sağlığınızı iyileştirmek için kullanabileceğiniz bir teknolojidir.

Forma girmek, kilo vermek, kas inşa etmek ve genel sağlığınızı iyileştirmek için kullanabileceğiniz bir teknolojidir.


Kas gücünü ve dayanıklılığını artırdığı gösterilmiştir. Ayrıca kalori yakarak yağ kaybetmenize yardımcı olur ve metabolizmayı artırarak dinlenirken bile gün boyunca daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur.

Bununla birlikte, herkes için olmadığını unutmamak önemlidir - herhangi bir sağlık sorununuz veya endişeniz varsa, seansları da dahil olmak üzere herhangi bir egzersiz programına başlamadan önce lütfen doktorunuza danışın!


Düzenli spor yapmak, sağlıklı bir yaşam sürdürmek için son derece önemlidir. Ancak bazı kişiler, antrenman sırasında ana kas gruplarını zorlamakta zorlanabilirler. İşte burada, electro muscle stimulation devreye girer.


Düşük frekanslı akım, kaslara düşük ve orta frekanslı elektriksel kas uyarımı sağlayarak kasları uyarmak için kullanılır. EMS antrenmanları normalde yapmayan kişiler için dakikalık bir EMS seansı, spor salonunda kaslarının az efor harcayarak daha yüksek bir performans ile çalışmasını sağlar. Normalde çok uzun antrenmanlar yapmak istemeyenler için EMS antrenmanları, kas grubumuzu aynı anda uyarmak için elektrik sinyalleri kullanarak sadece 25 dakikalık bir sürede yardımcı olur.


EMS fitness, son zamanların en popüler spor trendlerinden biridir. İstanbul'da da birçok spor salonunda EMS antrenmanları sunulmaktadır. EMS İstanbul, hem sporcular hem de antrenman yapmak isteyenler için harika bir seçenektir.


EMS antrenmanı, düşük frekanslı akımı kullanarak kasları uyarmak için elektriksel kas stimülasyonu makinelerini kullanır. Bu sayede, normalde uzun bir antrenman yapmak zorunda kalmadan kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. EMS fitness İstanbul, forma girmek, kilo vermek ve genel sağlığınızı iyileştirmek isteyen herkes için harika bir seçenektir.kaslarınız az efor harcayıp daha yüksek bir performans ile çalışmasını sağlar ve bunu sadece 25 dakika da yapar.


Elekrik akımı yollayarak etki ederek buna bağlı olarak kaslarınız az efor harcayıp daha yüksek bir performans ile çalışmasını sağlar. Kişilerin düzenli spor yapmasını kolaylaştırır.Spor yapmayan kişilerin düzenli spor yapmasını sağlar.


Forma girmek, kilo vermek, kas yapmak ve genel sağlığınızı iyileştirmek için kullanabileceğiniz bir teknolojidir. Faydaları çoktur ancak en büyük faydalarından biri, sakatlıkları veya fiziksel kısıtlamaları olan kişilerin eklemlerine veya kaslarına yük bindirmeden egzersiz yapmalarına olanak sağlamasıdır. Bu, ameliyatlardan, burkulmalardan veya diğer yaralanmalardan iyileşenlerin yanı sıra aşırıya kaçarak yaralanma riski olmadan aktif kalmak isteyen yaşlılar için idealdir!


47 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page