top of page
  • Yazarın fotoğrafıAHMET EMRE ARI

Ems Fitness Kilo Verdir mi?


Giriş

EMS eğitimi, kilo vermenize, göbek yağını ve selüliti azaltmanıza, kemik yoğunluğunu artırmanıza, dengeyi geliştirmenize ve stresi azaltmanıza yardımcı olabilecek darbesiz bir egzersiz şeklidir.

Bölüm 1: Ems Fitness kilo vermenize yardımcı oluyor

EMS antrenmanı kilo vermenize yardımcı olur. EMS, Elektriksel Kas Stimülasyonu anlamına gelir ve vücudunuzdaki kasları uyarmak için düşük voltajlı elektrik akımları kullanan bir işlemdir. Bu, kasların kasılmasına neden olur, bu da kan akışını ve metabolizmayı artırır, böylece egzersiz yapmadığınızda bile daha fazla kalori yakarsınız!

Bu, EMS makinelerini düzenli olarak kullanırsanız (birçok spor salonunda mevcuttur), çok fazla çaba harcamanıza gerek kalmadan egzersizinizin yoğunluğunu artırabileceğiniz anlamına gelir - ve tüm bu ekstra kalori yakma gücünden yine de bazı kilo kaybı faydaları olacaktır!

Bölüm 2: EMS antrenmanı yaparken yağ ve kalori yakarak kilo verebilirsiniz.

EMS eğitimi kilo vermek için harika bir yoldur. EMS kullanarak ayda 5 kg'a kadar kilo verebilirsiniz, en yaygın sonuç ise haftada 1-2 kg civarındadır. Bunun nedeni, kalori ve yağ yakmasının yanı sıra kemik yoğunluğunuzu artırması, selüliti azaltması ve kabızlık gibi sindirim sorunlarına yardımcı olmasıdır.

EMS (elektro kas stimülasyonu), kasları harekete geçirmek için fiziksel hareket yerine elektriksel uyarılar kullanan bir egzersiz şeklidir. Sistem, bu uyarıları cildinize yerleştirilen elektrotlar aracılığıyla kasların bulunduğu hedeflenen bölgelere göndererek çalışır; bu, kasların istemsiz olarak kasılmasına neden olur, böylece hiç hareket etmek zorunda kalmadan yoğun bir egzersiz yaparsınız!

Bölüm 3: EMS antrenmanı EMS antrenmanı ayrıca kemik yoğunluğunuzu artırır ve selüliti azaltır.

EMS eğitimi ayrıca kemik yoğunluğunuzu artırır ve selüliti azaltır.

Selülit, yağ hücrelerinin bir araya toplanarak ciltte çukurlar oluşturmasının bir sonucudur. Bu yaygın bir sorundur ve hayatlarının bir döneminde kadınların %80'ini (ve erkeklerin yaklaşık %50'sini) etkiler. EMS eğitimi, bu yağ hücresi kümesinin parçalanmasına yardımcı olur, böylece egzersiz veya masaj terapisi veya vücut sargısı gibi diğer yöntemlerle çalışılabilir. EMS antrenmanıyla artan kan akışı, selülitin en sık oluştuğu bölgeler olan kalça/uyluk/göbek bölgesi de dahil olmak üzere tüm vücutta dolaşımı ve oksijen akışını artırarak selülitin azalmasına yardımcı olur!

Bölüm 4: Kilo kaybı, göbek yağı ve selülitlerin azaltılması gibi konularda yardımcı olabilir.

EMS eğitimi kilo vermenize, göbek yağını azaltmanıza ve hatta selüliti azaltmanıza yardımcı olabilir.

Bunun nedeni, EMS eğitiminin kaslarınızı kasmak ve gevşetmek için elektrik stimülasyonunu kullanmasıdır. Bu da kaslarınızın normalde olduğundan daha fazla çalışmasına neden olarak metabolizmanızda artışa yol açar. Metabolizmanız ne kadar yüksek olursa, gün boyunca o kadar fazla kalori yakarsınız!

Sonuç

EMS antrenmanı kilo vermek, göbek yağını ve selüliti azaltmak için harika bir yoldur. Kemikleriniz için de iyidir çünkü kemik yoğunluğunu artırır ve düzenli egzersiz yapmayan yaşlılarda osteoporoz riskini azaltır.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page